Jeste tutaj: Strona g堯wna Aktualno軼i Zwi您kowcy przeciw likwidacji dyspozytorni pogotowia

Aktualno軼i
[2018-05-08]
8 maja Mi璠zynarodowy Dzie Po這積ej, 12 maja Mi璠zynarodowy Dzie Piel璕niarki
[2018-04-26]
Informujemy, 瞠 od maja 2018 r. w Poradni Lekarza Rodzinnego przyjmuje lek. med. Agnieszka Skrobot specjalista pediatrii
[2018-04-26]
Jak przygotowa si do bada labolatoryjnych
Je郵i chcesz by na bie膨co informowany:

Ksi璕a Go軼i

Aktualno軼i
[2013-01-19] Zwi您kowcy przeciw likwidacji dyspozytorni pogotowia

盍ód這: http://www.halogorlice.pl/index.php/miasto/47-gorlice/2581-zwizkowcy-przeciw-likwidacji-dyspozytorni-pogotowia

Pomimo protestów i ogólnych sprzeciwów lokalnych samorz康ów, które s dotkni皻e likwidacj dyspozytorni pogotowia ratunkowego (min Nowy S帷z , Limanowa, Gorlice) Wojewoda Jerzy Miler realizuje i wprowadza w 篡cie plan centralizacji.

W 2011 roku opracowywano w Ma這polskim Urz璠zie Wojewódzkim Plan Medycznych Dzia豉 Ratowniczych na lata 2012-2013, jeszcze za kadencji pana Stanis豉wa Kracika.

Gorlice znalaz造 si od wczoraj w zasi璕u dyspozytorni w Tarnowie.

Pomimo, 瞠 w trakcie opracowywania planów centralizacji przeprowadzane by造 szeroko zakrojone konsultacje, to jednak g這sy sprzeciwu czy to samorz康owców czy te pracowników pogotowia nie znalaz造 uznania i nowy system jest wdra瘸ny.

Starosta powiatu gorlickiego Pan Miros豉w W璠rychowicz w ubieg造m roku wspólnie ze starostami powiatów nowos康eckiego i limanowskiego przekaza na r璚e wojewody ma這polskiego oficjalny protest.

Przeciwko planom likwidacji lokalnych dyspozytorni protestowali równie parlamentarzy軼i. Pos豉nka Barbara Bartu sprzeciwiaj帷 si tym dzia豉niom, podczas 22 posiedzenia Sejmu RP z這篡豉  w tej sprawie do Ministra Zdrowia interpelacj poselsk dot. planowanego przeniesienia dyspozytorni karetek pogotowia z Gorlic do Tarnowa.

Najdalej poszed pose Solidarnej Polski, Arkadiusz Mularczyk. W li軼ie do Prokuratora Generalnego Andrzeja Szeremety napisa : "Wnosz o rozwa瞠nie mo磧iwo軼i wszcz璚ia post瘼owania przygotowawczego w sprawie uzasadnionego podejrzenia pope軟ienia przest瘼stwa (...) nadu篡cia w豉dzy przez Wojewod Ma這polskiego Jerzego Millera w efekcie którego nara穎no mieszka鎍ów Ma這polski na bezpo鈔ednie niebezpiecze雟two utraty 篡cia i zdrowia poprzez wdro瞠nie nowego planu ratownictwa medycznego, który zak豉da likwidacje lokalnych dyspozytorni pogotowia”.

Równie organizacje zwi您kowe Powiatu Gorlickiego NSZZ „Solidarno嗆” wyrazi造 w ostatnich dniach swoj dezaprobat odno郾ie zlikwidowanej dyspozytorni Pogotowia Ratunkowego w Gorlicach.

Wszyscy protestuj帷y przeciwko planom centralizacji dyspozytorni jako podstawowy argument podnosz fakt, 瞠 taki system zarz康zania karetkami pogotowia mo瞠 skutkowa nara瞠niem mieszka鎍ów na bezpo鈔ednie niebezpiecze雟two utraty 篡cia i zdrowia.

ul. W璕ierska 21, 38-300 Gorlice

© 2012 www.szpital.gorlice.pl. Wszystkie prawa zastrze穎ne. Projektowanie stron www - iPolska.com.pl