Home Contact SiteMap Administracja
 
       
  Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Nowy SOR oficjalnie otwarty
 
Aktualności
[2018-08-02]
Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!
[2018-07-01]
Ułatwienia dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności
[2018-06-22]
Filmowa informacja o Szpitalu
Newsletter
Jeśli chcesz być na bieżąco informowany:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez SZPITAL SPECJALISTYCZNY im. H. KLIMONTOWICZA W GORLICAH, jako administratora danych.Księga Gości

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez SZPITAL SPECJALISTYCZNY im. H. KLIMONTOWICZA W GORLICAH, jako administratora danych.

 
Aktualności
A A A
[2018-02-26] Nowy SOR oficjalnie otwarty

Rozbudowany i zmodernizowany Szpitalny Oddział Ratunkowy w Szpitalu Specjalistycznym w Gorlicach - oficjalnie oddany do użytku. Stał się bardziej dostępny i przyjazny dla pacjentów. Poprawiły się także warunki pracy dla lekarzy i personelu medycznego.

 

1 stycznia SOR-owi minęło 15 lat pracy i wymagał już gruntownego remontu – mówił dyrektor szpitala Marian Świerz podczas spotkania inaugurującego działalność SOR w nowych, zmodernizowanych pomieszczeniach. W 2016 roku gorlicki SOR, jako jeden  z niewielu w Polsce, w pierwszym naborze wniosków ogłoszonym przez Ministerstwo Zdrowia, otrzymał dofinansowanie ze środków europejskich. Chodziło o projektu pn. „Rozbudowa i przebudowa wraz z doposażeniem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Specjalistycznego im. H.Klimontowicza w Gorlicach z zastosowaniem energooszczędnych rozwiązań technologicznych”. Kwota ogólna tego projektu wynosi 4 mln zł, w tym dofinansowanie 3 mln 394 tys zł.
Projekt obejmował zarówno modernizację samych pomieszczeń jak i zakup aparatury medycznej. Decydujący jednak udział miały prace budowlane, które podniosły funkcjonalność SOR i zwiększyły jego powierzchnię  o ponad sto metrów kwadratowych.
Remont został podzielony na kilka etapów, tak by strefy, w których trwały prace mogły zostać całkowicie oddzielone, bo oddział cały czas przyjmował pacjentów. W wyniku rozbudowy oddziału jego powierzchnia zwiększyła się o ponad sto metrów kwadratowych. Bardzo ważnym elementem modernizacji SOR była budowa łącznika, dzięki któremu osoby przychodzące do szpitala czy pacjenci przywożeni na badania np. z geriatrii, nie będą przechodzić przez Szpitalny Oddział Ratunkowy. Zmodernizowano poczekalnię. Efektem prac jest wydzielenie oddziału: segregacji, rejestracji i przyjęć, resuscytacyjno-zabiegowy, wstępnej intensywnej terapii, terapii natychmiastowej, obserwacji, konsultacji oraz zaplecza administracyjno-gospodarczego. Pojawiła się także izolatornia. Wykonano m.in. instalację gazów medycznych i klimatyzację Całość prac budowlanych prowadzona był przez firmę Budmal z Gorlic i kosztowała ponad 2 mln zł. Ponadto za kolejne 2 mln zł zakupiono nowoczesny sprzęt medyczny tj: nowe stoły operacyjne, lampy, wózki do przewożenia chorych leżących,  aparat do elektrochirurgii, do masażu klatki piersiowej, przyłóżkowy aparat rentgenowski, dzięki któremu nie trzeba już przewozić pacjentów na drugie piętro do pracowni rtg.

www.powiatgorlicki.pl/aktualnosci/nowy-sor-oficjalnie-otwarty.html

Źródło: Starostwo Powiatowe Gorlice

 


 
 
   
 
 
 
     

 

Szpital Specjalistyczny
im. H. Klimontowicza w Gorlicach
ul. Węgierska 21, 38-300 Gorlice
tel. (18) 35-53-200
email: szpital@szpital.gorlice.pl

© 2012 www.szpital.gorlice.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projektowanie stron www - iPolska.com.pl