Home Contact SiteMap Administracja
 
           
  Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Dyrektor Szpitala objął patronatem IV edycję Gminnego Konkursu Pierwszej pomocy przedmedycznej
 
Aktualności
[2019-11-21]
Dr n.med. Eugeniusz Muciek otrzymał medal GLORIA MEDICINAE
[2019-10-25]
Szpital realizuje jest program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV)
[2019-05-17]
Szpital realizuje Przesiewowe Badania Kolonoskopowe jelita grubego
Newsletter
Jeśli chcesz być na bieżąco informowany:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez SZPITAL SPECJALISTYCZNY im. H. KLIMONTOWICZA W GORLICAH, jako administratora danych.Księga Gości

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez SZPITAL SPECJALISTYCZNY im. H. KLIMONTOWICZA W GORLICAH, jako administratora danych.

 
Aktualności
A A A
[2019-06-10] Dyrektor Szpitala objął patronatem IV edycję Gminnego Konkursu Pierwszej pomocy przedmedycznej

 Dnia 6 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Bobowej odbyła się IV edycja Gminnego Konkursu „Pierwszej pomocy przedmedycznej” dla uczniów szkół podstawowych. Honorowy patronat nad konkursem objął Szpital Specjalistyczny im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach, który udostępnił tego dnia karetkę do celów dydaktycznych. 

Celem Konkursu było pogłębianie wśród uczniów wiedzy w zakresie pierwszej pomocy oraz kształtowanie właściwych postaw wobec osób będących w stanie nagłego zagrożenia zdrowia i  życia, a także postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Ratownicy medyczni Pan Mariusz Łaś i Pan Stanisław Domin opowiadali o swojej pracy, udzielali informacji na temat numerów alarmowych oraz wyposażenia karetki. Najmłodsze dzieci mogły zobaczyć pojazd ratowniczy od wewnątrz. Dla starszych uczniów ratownicy przygotowali prezentację z obsługi AED (urządzenia do resuscytacji).

Równolegle, na świetlicy szkolnej odbywał się Konkurs "Pierwsza Pomoc". Każda szkoła w gminie reprezentowana była przez dwóch uczniów. Uczestnicy konkursu najpierw zmierzyli się z testem teoretycznym, a później praktycznym - udzielali pierwszej pomocy poszkodowanym i odpowiadali na pytania ratowników.

 
   
 
 
 
     

 

Szpital Specjalistyczny
im. H. Klimontowicza w Gorlicach
ul. Węgierska 21, 38-300 Gorlice
tel. (18) 35-53-200
email: szpital@szpital.gorlice.pl

© 2012 www.szpital.gorlice.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projektowanie stron www - iPolska.com.pl