Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Dyrektor Szpitala objął patronatem IV edycję Gminnego Konkursu Pierwszej pomocy przedmedycznej

[2019-06-17]
Studiujesz medycynę - złóż wniosek o stypendium
[2019-06-10]
[2019-05-17]
Szpital realizuje Przesiewowe Badania Kolonoskopowe jelita grubego

[2019-06-10] Dyrektor Szpitala objął patronatem IV edycję Gminnego Konkursu Pierwszej pomocy przedmedycznej

Dnia 6 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Bobowej odbyła się IV edycja Gminnego Konkursu „Pierwszej pomocy przedmedycznej” dla uczniów szkół podstawowych. Honorowy patronat nad konkursem objął Szpital Specjalistyczny im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach, który udostępnił tego dnia karetkę do celów dydaktycznych.

Celem Konkursu było pogłębianie wśród uczniów wiedzy w zakresie pierwszej pomocy oraz kształtowanie właściwych postaw wobec osób będących w stanie nagłego zagrożenia zdrowia i  życia, a także postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Ratownicy medyczni Pan Mariusz Łaś i Pan Stanisław Domin opowiadali o swojej pracy, udzielali informacji na temat numerów alarmowych oraz wyposażenia karetki. Najmłodsze dzieci mogły zobaczyć pojazd ratowniczy od wewnątrz. Dla starszych uczniów ratownicy przygotowali prezentację z obsługi AED (urządzenia do resuscytacji).

Równolegle, na świetlicy szkolnej odbywał się Konkurs "Pierwsza Pomoc". Każda szkoła w gminie reprezentowana była przez dwóch uczniów. Uczestnicy konkursu najpierw zmierzyli się z testem teoretycznym, a później praktycznym - udzielali pierwszej pomocy poszkodowanym i odpowiadali na pytania ratowników.