Home Contact SiteMap Administracja
 
           
  Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Z dniem 04.05.2020 przywracamy możliwość odbycia PORODU RODZINNEGO
 
Aktualności
[2020-09-17]
Biopsja mammotomiczna piersi w Szpitalu
[2020-09-15]
Konkurs na świadczenia lekarskie w zakresie radiologii
[2020-09-16]
Jak bezpiecznie korzystać ze świadczeń medycznych w okresie pandemii
Newsletter
Jeśli chcesz być na bieżąco informowany:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez SZPITAL SPECJALISTYCZNY im. H. KLIMONTOWICZA W GORLICAH, jako administratora danych.Księga Gości

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez SZPITAL SPECJALISTYCZNY im. H. KLIMONTOWICZA W GORLICAH, jako administratora danych.


captcha image

 
Aktualności
A A A
[2020-04-30] Z dniem 04.05.2020 przywracamy możliwość odbycia PORODU RODZINNEGO

W związku z trwającą epidemią COVID-19 mając na uwadze zdrowie kobiet rodzących oraz personelu medycznego, zgodnie z zaleceniami Konsultantów krajowych w dziedzinie Położnictwa i Ginekologii oraz Perinatologii z dnia 14.05.2020 nadal nie zaleca się łagodzenia ograniczeń dotyczących porodów rodzinnych. Jednak mając na uwadze wielką wagę oczekiwań społecznych związanych z możliwością odbywania porodów rodzinnych zgodnie z opinią Konsultantów od osób towarzyszących przy porodzie wymaga się:

  • Wypełnienia przez pacjentkę i osobę towarzyszącą ankiety epidemiologicznej w momencie przyjęcia do porodu,
  • Osoba towarzysząca jest zobowiązana do przebrania się w jednorazowy komplet chirurgiczny oryginalnie zapakowany (bluza, spodnie, czepek, maska, rękawiczki, ochraniacze na buty), w który ma zaopatrzyć się we własnym zakresie, przed zgłoszeniem się do Szpitala.
  • niezbędne jest, aby osoba towarzysząca przez cały czas pobytu w szpitalu nosiła maskę i rękawiczki. Ubranie jednorazowem otrzymuje bezpłatnie w Oddziale,
  • rodząca w towarzystwie osoby bliskiej przebywa w sali porodowej wyposażonej w oddzielny węzeł sanitarny,
  • osoba towarzysząca nie opuszcza sali w trakcie porodu,
  • osoba towarzysząca może zostać wpuszczona w momencie rozpoczętego porodu i musi opuścić oddział w ciągu 2 godzin po porodzie,
  • osoby pozostające w kwarantannie lub w trakcie izolacji nie mogą uczestniczyć w porodzie i wchodzić na teren szpitala.
  • rodziny przygotowujące się do porodu rodzinnego powinny przez 14 dni  przed terminem porodu ograniczyć do niezbędnego minimum kontakty z osobami obcymi celem zminimalizowania ryzyka zarażenia koronowirusem.
  • W dalszym ciągu nie ma odwiedzin w oddziale położniczo-ginekologicznych.

Decyzję dotycząca obecności osoby towarzyszącej przy porodzie, mając na uwadze względy organizacyjne oraz powyższe zalecenia podejmuje kierownik podmiotu udzielającego świadczeń zdrowotnych w porozumieniu z ordynatorem uwzględniając warunki lokalowe oraz względy organizacyjne pozwalające na izolację pacjentek i osób towarzyszących od innych pacjentek.
Nadal obowiązuje zakaz odwiedzin.

Wzór ankiety dla pacjentki - do pobrania

Wzór ankiety dla osoby towarzyszącej - do pobrania

Poród rodzinny - zalecenia konsultantów krajowych ds.położnictwa i ginekologii oraz perinatologii - do pobrania


 
 
   
 
 
 
     

 

Szpital Specjalistyczny
im. H. Klimontowicza w Gorlicach
ul. Węgierska 21, 38-300 Gorlice
tel. (18) 35-53-200
email: szpital@szpital.gorlice.pl

© 2012 www.szpital.gorlice.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projektowanie stron www - iPolska.com.pl