
Dofinansowanie na realizację projektu pn. „Poprawa funkcjonowania infrastruktury systemu ratownictwa medycznego w powiecie gorlickim poprzez doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Specjalistycznego im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach”
Celem bezpośrednim projektu jest poprawa funkcjonowania systemu ratownictwa medycznego poprzez wsparcie funkcjonującego już w ramach Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Realizacja tego celu pozwoli na poprawę jakości i dostępności świadczeń zdrowotnych oraz efektywności systemu ratownictwa medycznego na terenie powiatu. Szybkie działanie zintegrowanego ratownictwa medycznego na terenie powiatu gorlickiego, uzyskanie fachowej pomocy medycznej w odpowiednio krótkim czasie i natychmiastowe podjęcie leczenia pozwoli poszkodowanym na zachowanie zdrowia a często życia, oraz umożliwi nierzadko uniknięcie niepełnosprawności i szybszy powrót do aktywności zawodowej. Ma to istotne znaczenie w przypadku grupy osób w wieku produkcyjnym, hospitalizowanych najczęściej z powodu doznanych urazów (powstałych w wyniku wypadków komunikacyjnych i innych zdarzeń), a także coraz częściej z powodu chorób układu krążenia.
Pośrednim celem projektu jest: zapewnienie dostępu ludności do infrastruktury ochrony zdrowia oraz poprawa efektywności systemu opieki zdrowotnej na terenie województwa małopolskiego. Szybka oraz efektywna pomoc medyczna dla ofiar wypadków i pacjentów znajdujących się w stanie zagrożenia życia i zdrowia (szczególnie w wyniku chorób układu krążenia, układu oddechowego i nowotworów) pozwoli na zmniejszenie zakresu powikłań powstających w trakcie późniejszego procesu leczenia i umożliwi poszkodowanym szybszy powrót do aktywności zawodowej.
Cel ogólny projektu: zapewnienie dostępu ludności do infrastruktury ochrony zdrowia oraz poprawa efektywności systemu opieki zdrowotnej na terenie województwa małopolskiego.
Zapewnienie szybkiej oraz efektywnej pomocy medycznej dla ofiar wypadków oraz pacjentów znajdujących się w stanie zagrożenia życia i zdrowia (szczególnie w wyniku chorób układu krążenia, układu oddechowego oraz chorób nowotworowych) pozwoli na zmniejszenie zakresu powikłań powstających w trakcie późniejszego procesu leczenia i umożliwi poszkodowanym szybszy powrót do aktywności zawodowej.
Realizacja projektu przełoży się na wydłużenie długości życia około 25 pacjentów o około 0,5 roku , co będzie wynikiem udzielania im pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia przy wykorzystaniu nowocześniejszych sprzętów.
Rezultatem projektu będzie liczba leczonych w podmiotach leczniczych objętych wsparciem – wzrost o 30 pacjentów rocznie.
Produkty: Liczba wspartych podmiotów leczniczych –1; Nakłady inwestycyjne na zakup aparatury medycznej – 2 771 326,57 zł
Beneficjent zobowiązuje się udostępnić mechanizm umożliwiający sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych.
W/w mechanizm opracowany i udostępniony przez IZ tj. narzędzia informatyczne umożliwiające przekazanie informacji o podejrzeniu wystąpieniu nieprawidłowości lub nadużycia finansowego dotyczącego w/w projektu można zgłosić - TUTAJ
|