Szanowni Państwo, Mieszkańcy Powiatu Gorlickiego

Po raz kolejny, wyrażając troskę o zdrowie wszystkich Mieszkańców powiatu gorlickiego, apeluję do wszystkich Państwa i serdecznie zachęcam do zaszczepienia się przeciwko Covid-19. Im większe grono naszej społeczności to zrobi, tym większe będzie nasze bezpieczeństwo.
Szczepienia zwiększają naszą odporność przeciw wirusowi, a przez to chronią zdrowie i życie. Zaszczepienie się to nie tylko nasza odpowiedzialność za siebie, ale także za tych wszystkich, z którymi się spotykamy. Dzięki wspólnej trosce i odpowiedzialności możemy tę pandemię ograniczyć a nawet zakończyć !

Z naszych doświadczeń jak i sąsiednich szpitali jednoznacznie wynika, że około 95-98% pacjentów covidowych to chorzy nie zaszczepieni. Rozszerzając łózka covidowe radykalnie zmniejszamy szanse na leczenie szpitalne dla chorych nie zakażonych koronawirusem. Niejednokrotnie są to pacjenci wymagający pilnej interwencji kardiologicznej, chirurgicznej, neurologicznej czy onkologicznej, dla których przesunięcie leczenia w czasie, drastycznie obniża szanse na powrót do zdrowia. Sytuacja taka może dotknąć każdego z nas i naszych najbliższych. Granica wolności każdego człowieka kończy się w momencie, gdy istnieje zagrożenie wyrządzenia szkody drugiemu człowiekowi.

Dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. H. Klimontowicza w Gorlicach
Marian Świerz

Print Friendly, PDF & Email