Blok Operacyjny

Kierownik
Bloku Operacyjnego
mgr Teresa Stępień
specjalizacja w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego
telefon (18) 35-53-399
e-mail blokoperacyjny@szpital.gorlice.pl
Blok Operacyjny jest położony na jednym poziomie ze Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym czyli znajduje się na tzw. “gorącej platformie” i zapewnia szybką komunikację poziomą.

Blok Operacyjny dysponuje czterema nowoczesnymi salami operacyjnymi, posiadającymi klimatyzację z nawiewem laminarnym, co zapewnia optymalne warunki przeprowadzania zabiegów operacyjnych. Wyposażenie Bloku Operacyjnego gwarantuje bezpieczeństwo operowanego pacjenta dzięki:
• systemowi stołów operacyjnych z wymiennymi blatami – pacjent przyjęty jest w śluzie bezpośrednio na blat stołu operacyjnego na czas wszystkich procedur w bloku operacyjnym,
w tym także podczas przebywania na sali wybudzeń w obrębie bloku operacyjnego,
• nowoczesnemu wyposażeniu – aparat do znieczulenia, defibrylatory, kardiomonitory, respiratory zapewniają w rękach zespołów anestezjologicznych komfort i bezpieczeństwo znieczulenia.
Personel wchodzący w skład zespołów operacyjnych posługuje się aparaturą medyczną umieszczoną na ergonomicznych kolumnach anestezjologicznych i chirurgicznych,
a ledowe lampy operacyjne zapewniają komfort pracy poprzez możliwość doboru koloru światła, jego natężenia i obszaru oświetlenia.
Dzięki profesjonalizmowi ciągle szkolących się zespołów operacyjnych oraz wyposażeniu w nowoczesny sprzęt, taki jak diatermie chirurgiczne, gdzie cięcie tkanek odbywa
się w osłonie argonowej, laparoskopom, histeroskopowi, morcelatorowi, artroskopowi z waporyzatorem i shawerem, przeprowadzane są zabiegi operacyjne z zakresu chirurgii małoinwazyjnej.
Szeroki zakres operacji z zakresu ortopedii i traumatologii tj. endoprotezoplastyki stawów cementowe i bezcementowe, rekonstrukcje więzadeł, zespolenia złamań implantami różnych rodzajów w tym tytanowymi zapewnia operowanym pacjentom wysokospecjalistyczną pomoc.

W Bloku Operacyjnym dzięki informatyzacji:
• zapewniony jest stały dostęp do bazy danych szpitala,
• zapewniona jest bezpośrednia łączność z Zakładem Diagnostyki Obrazowej – negatoskopy cyfrowe,
• możliwe są konsultacje zewnętrzne dzięki dostępowi do internetu.

W strukturze Bloku Operacyjnego znajduje się 4-stanowiskowa sala wybudzeń.

Blok operacyjny