Jak się przygotować do szczepienia na COVID-19? 

W dniu szczepienia trzeba się zachowywać tak, jak zwykle, czyli zjeść posiłek (najlepiej lekki) i przyjąć leki, które się codziennie przyjmuje.

Szykując się na szczepienie warto pomyśleć o odpowiednim ubraniu, by nie przedłużać przygotowań do iniekcji w punkcie szczepień

Zastrzyk jest podawany w ramię. Przy odpowiednim stroju wystarczy je odsłonić bez zdejmowania ubrania. Najlepszym wyborem jest luźna podkoszulka, na którą można nałożyć sweter czy bluzę.

Szczepienia na COVID-19.

Przed szczepieniem należy wypełnić Ankietę kwalifikującą do szczepienia. Składa się ona z kilkunastu pytań. Można ją wcześniej pobrać  TUTAJ, wypełnić w domu i przynieść gotową do punktu szczepień. Jeśli nie ma takiej możliwości, kwestionariusz dostaniemy na miejscu.

.

Pacjenci są rejestrowani na szczepienie na konkretny dzień i godzinę, a dodatkowo na dobę przed wizytą w punkcie szczepień otrzymują wiadomość sms z przypomnieniem. Osoby posiadające jedynie telefon stacjonarny, mogą podać numer telefonu komórkowego kogoś ze swoich bliskich, a jeśli nie mają takiej możliwości, muszą polegać na swojej pamięci.

Prosimy o punktualne zgłaszanie się do punktu szczepień. Każdy pacjent zostanie zaproszony do gabinetu o wyznaczonej wcześniej godzinie. Wystarczy przybyć na miejsce 5 minut przed umówioną wizytą.

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19

Print Friendly, PDF & Email